Od fryzjera do barbera by Wojciech Meckier

2 100,00 

Dziś każdy mężczyzna ma swojego barbera, wielu panów zapuszcza brody, na półkach w łazienkach pojawia się coraz więcej kosmetyków, a sami zainteresowani zadają coraz to bardziej profesjonalne pytania na fotelu. Nie zostawaj w tyle, postaw na rozwój i zaskocz konkurencję w swoim mieście.

Podczas szkolenia poznasz profesjonalne narzędzia do pracy, takie jak brzytwa. Posłuchasz o historii barberingu, będziesz wiedział jakich technik użyć przy tworzeniu fryzur typu Pompadour czy Sidepart. Wyćwiczysz prace z maszynką i światłem czyli tzw. Fade oraz Taper Fade. Poznasz podziały oraz sposoby na męską stylizację. Podniesiesz swój warsztat w zakresie bród, poznasz konturowanie zarostu, prace z brzytwą i gorącymi ręcznikami. Nauczysz się jak profesjonalnie robić zdjęcia na Instagram.

Praktyka odbywa się na modelach.
Zapewniamy materiały szkoleniowe oraz lunch.

CENA: 2 100 zł brutto / uczestnik.
TERMIN: 21-22.05.2023r.

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Dziś każdy mężczyzna ma swojego barbera, wielu panów zapuszcza brody, na półkach w łazienkach pojawia się coraz więcej kosmetyków, a sami zainteresowani zadają coraz to bardziej profesjonalne pytania na fotelu. Nie zostawaj w tyle, postaw na rozwój i zaskocz konkurencję w swoim mieście. Podczas szkolenia poznasz profesjonalne narzędzia do pracy, takie jak brzytwa. Posłuchasz o historii barberingu, będziesz wiedział jakich technik użyć przy tworzeniu fryzur typu Pompadour czy Sidepart. Wyćwiczysz prace z maszynką i światłem czyli tzw. Fade oraz Taper Fade. Poznasz podziały oraz sposoby na męską stylizację. Podniesiesz swój warsztat w zakresie bród, poznasz konturowanie zarostu, prace z brzytwą i gorącymi ręcznikami. Nauczysz się jak profesjonalnie robić zdjęcia na Instagram. Szkolenie poprowadzi Wojciech Meckier, właściciel dwóch salonów, wieloletni szkoleniowiec i nauczyciel. Ekspert w programie „Piękno!” na antenie ATM Rozrywka. Człowiek, który kocha szkolenia i możliwość dzielenia się wiedzą z innymi. Uczestnik może spodziewać się dużej ilości wiedzy praktycznej, pracy bez pośpiechu oraz dobrej zabawy „opakowanej” w profesjonalizm i wiedzę.

Program szkolenia:
1. Historia barberingu.
2. Przygotowanie profesjonalnych narzędzi fryzjerskich do pracy.
3. Poznanie kosmetyków od pielęgnacji przez modelowanie do stylizacji.
4. Trening podziału włosów na sekcje i separacje.
5. Wykonanie strzyżeń Pompadour (DZIEŃ PIERSZY) oraz Side Part (DZIEŃ DRUGI).
6. Praca ze światem – Fade oraz Taper Fade.
7. Strzyżenie na sucho, wykończenie oraz konturowanie.
8. Poznanie klasycznych technik modelowania.
9. Poznanie klasycznych technik stylizacji.
10. Trymerowanie oraz skracanie brody do golenia.
11. Golenie na mokro z użyciem brzytwy oraz gorących ręczników.
12. Pielęgnacja brody po usłudze oraz w domu.
13. Modelowanie brody.
14. Nauka robienia zdjęć na Instagram.

Organizacja szkolenia:
Szkolenie podzielone jest na 4 bloki:
1. Teoria.
2. Prezentacja technik oraz produktów na modelu.
3. Warsztaty na modelach.
4. Profesjonalne zdjęcia na Instagram.

Opis kwalifikacji:
Wiedza: poznanie zasad technik strzyżeń męskich, dobranie fryzury do kształtu twarzy, dobór odpowiednich kosmetyków do struktury włosów, odnajdywanie się w pracy z brodą, umiejętność konsultacji oraz polecenia kosmetyków do domu, umiejętność robienia zdjęć na Instagram.

Umiejętności:
– nabycie umiejętności posługiwania się nożyczkami, maszynką oraz pracy na grzebieniu przy strzyżeniu,
– nabycie nowych technik strzyżeń włosów męskich,
– nabycie umiejętności robienia zdjęć,
– nabycie umiejętności posługiwania się brzytwą.

Doświadczenie: poznanie w praktyce, w jaki sposób poznaną wiedzę i umiejętności zastosować przy wykonywaniu usługi strzyżeń męskich oraz bród.

Kompetencje społeczne: przeprowadzenie konsultacji z klientem na najwyższym poziomie. Jak rozmawiać z klientem, aby wizja fryzjera nie przysłoniła potrzeb klienta. Doradztwo odpowiednich kosmetyków do domu.

Certyfikat: każdy z uczestników szkolenia otrzymuje certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

Czas trwania: 2 dni x 8 godzin = 16 godzin (12 godzin praktyka, 4 godziny teoria)

Miejsce szkolenia: Hair Academy Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej 73

Koszt szkolenia: 2 100 zł brutto.